Tegoroczny maj był dla Nas bardzo szczodry pod względem opadów, jednak temperatury znacząco odbiegały od tych z lat ubiegłych. Chłodna i przekropna wiosna znacząco wyhamowała wegetację oraz utrudniała wykonywanie zabiegów agrotechnicznych. Z naszych lustracji polowych wynika, że taka aura sprzyja rozwojowi chorób grzybowych – szczególnie septoriozie, której objawy z różnym nasileniem zaobserwowaliśmy w pszenicy oraz pszenżycie.

Do walki z tym patogenem polecamy produkty oparte o protiokonazol, który skutecznie zwalcza zarodniki grzybów z grupy Septoria.

Proponujemy gotowe rozwiązanie z firmy BAYER – produkt Delaro 375 SC [więcej informacji o produkcie – kliknij w nazwę] w dawce 1,0 l/ha, który oprócz protiokonazolu zawiera w swoim składzie również trifloksystrobinę, która poprzez działanie translaminarne przedłuża „efekt zieloności” oraz utrzymuje zdrowotność liścia flagowego.

Należ również pamiętać o zwalczaniu skrzypionki zbożowej. Przy spodziewanym wzroście temperatur spodziewamy się bardzo dużej presji tego szkodnika. W swoim asortymencie posiadamy wiele rozwiązań, ale stawiamy na solidną pozycję, którą DECIS MEGA 50 EW

NAWOŻENIE DOLISTNE

************************************************************************************************

Zabieg T2 to doskonała okazja do nawożenia nalistnego. Nasz propozycja oparta jest na nawozach serii GREEN G5 Synergia. Nasza rekomendowana receptura na 1 ha to: 2kg GREEN mikro Zboże + 5L NITROSPEED

****************************************************************************************************