Jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji chemicznych stosowanych jesienią na zwalczanie chwastów dwuliściennych jest diflufenikan.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić kilka ciekawych faktów.

Substancja została wprowadzona na rynek w 1985 roku.

Diflufenikan jest substancją doglebową, stosowaną również nalistnie.

Pobierany jest przez pędy kiełkujących roślin, głównie w momencie przebijania się przez powierzchnie gleby. Działa głównie w sposób kontaktowy. Hamuje biosyntzę karotenoidów i chlorofilu w chloroplastach, co pośrednio powoduje zakłócenie procesu fotosyntezy.

Substancja ta wymaga stosowania na wilgotną glebę, także podczas zabiegów nalistnych.

Do zabiegu potrzebujemy minimalnej temperatury 8°C , optymalna 10-20°C, a maksymalna 22°C. Opady deszczu nie wpływają ujemnie na efekt chwastobójczy.

Zaleca się stosowanie w dawkach od 100 do 150 g.cz./ha

Szczególnie zalecany na stanowiskach z fiołkiem polnym. Dodatkowo niszczy gwiazdnicę pospolitą, przetacznika bluszczykowatego i tasznika pospolitego.

Diflufenikan można znaleźć w wielu produktach jesiennych. Często występuje w produktach z innymi substancjami.

W naszej firmie można nabyć produkt w wersji „solo” pod nazwą handlową FLASH 500 SC

Nasi doradcy po weryfikacji Państwa potrzeb dobierają odpowiedniego chemicznego „partnera” do wykonania zabiegu. Proponujemy też gotowe rozwiązanie w produkcie ARNOLD, gdzie wraz z diflufenikanem znajduje się flufenacet, który jest komponentem przeznaczonym do zwalczania chwastów jednoliściennych. 

Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego łączenia substancji. Dzięki naszej pomocy i indywidualnym rozwiązaniom trafiamy w sedno problemu.

Współpraca z nami opłaca się też pod względem finansowym. Nasi doradcy zoptymalizują koszt zabiegów przez rzeczową konsultację, która jest podstawą odpowiednio dobranej receptury. 

Jeżeli jesteś zainteresowany zastosowaniem diflufenikanu i potrzebujesz ochrony „szytej na miarę” to niezwłocznie skontaktuj się z naszymi doradcami.