Na większości plantacji rzepak ozimy osiągnął już fazę 4 – 6 liści właściwych.

Zeszłotygodniowe opady oraz temperatury rzędu 23-25o C znacznie przyspieszyły rozwój roślin – szczególnie na polach gdzie siewy trwały do pierwszych dni września.

Niestety warunki pogodowe sprzyjają również rozwojowi szkodników. Do najgroźniejszych gatunków, powodujących znaczne uszkodzenia roślin jesienią zaliczamy w szczególności dwa gatunki – Śmietkę kapuścianą (Delia radicum) oraz Pchełkę rzepakową (Psylliodes chrysocephala).

Po wycofaniu przez KE insektycydów opartych o substancje z grupy fosforoorganicznych (np. chloropiryfos) walka z jesiennymi szkodnikami rzepaku stała się bardzo trudna na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Taka sytuacja spowodowała, że koncerny chemiczne podjęły intensywne prace mające na celu dostarczenie  plantatorom rzepaku skutecznych rozwiązań.

Jako dystrybutor firmy SUMI AGRO POLSKA, proponujemy produkt INAZUMA 130 WG.

Produkt ten posiada w swoim składzie dwie substancje czynne – acetamipryd oraz lambda – cyhalotrynę, które wykazują działanie kontaktowo – żołądkowe.

Insektycyd stosujemy w fazie od 3 do 9 liści właściwych rzepaku (BBCH 13-19) w dawce od 0,25 do 0,3 kg na hektar. Aplikowanie środka INAZUMA ułatwia formulacja WG, czyli granulat do sporządzania zawiesiny wodnej.

Produkt INAZUMA 130 WG jest dostępny w MARKECIE ROLNICZYM MINGE w opakowaniach 0,25 , 1 oraz 5 kg.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.