Wykorzystaj ten moment! Najbliższy tydzień będzie idealny do zabiegów herbicydowych w zbożach!

ZALETY JESIENNEGO ODCHWASZCZANIA ZBÓŻ OZIMYCH

+ Po pierwsze dużo niższy koszt wykonania zabiegu w stosunku do wiosennej aplikacji herbicydu.

Koszt wiosennych rozwiązań na sezon 2022 niestety zdrożeje. Odbieramy sygnały o nieuniknionych podwyżkach. Dlatego rekomendujemy zabiegi jesienne. Produkty, które oferujemy w tym momencie zostały zakupione przed podwyżkami. W przypadku mieszania ze sobą pojedynczych substancji czynnych (np. chlorotoluron, diflufenikan, tribenuron metylowy) możemy wykonać skuteczny zabieg już od 90 pln brutto na ha jesienią. 

+ Po drugie wysoka skuteczność zabiegu.

Wykonując zabieg herbicydowy jesienią chwasty znajdują się we wczesnych fazach rozwojowych co umożliwia skuteczniejsze ich zwalczenie. W zbożach ozimych występuje ok 140 gatunków chwastów. Największym zagrożeniem dla zbóż są chwasty zimujące – niskie wymagania termiczne sprawiają, że ich wegetacja trwa do późnej jesieni. Najwięcej problemów sprawiają takie chwasty jak przytulia czepna, mak polny, chaber bławatek, miotła zbożowa, bodziszek drobny

+ Po trzecie optymalne warunki pogodowe. 

Ostatnie lata pokazują, że mamy do czynienia z długimi i ciepłymi jesieniami. Korzystne spektrum temperatur oraz optymalne nasłonecznienie bardzo sprzyjają wykonaniu zabiegu. Wiosną często mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które uniemożliwiają aplikacje herbicydu w odpowiednim czasie – a późne fazy rozwojowe chwastów utrudniają skuteczne ich zwalczenie. Spóźniony zabieg wiosną ogranicza selektywność herbicydu w stosunku do rośliny uprawnej.

Po szczegółowe porady i dobór preparatów zapraszamy do naszych agro-doradców.